Uklízeli jsme Havlindu

Společné foto před zahájením úklidu (foto: Petr Bublík)

Rok se s rokem sešel, a my, kterým není lhostejné, jak to v jejich čtvrti vypadá, jsme se první dubnovou sobotu znovu sešli při jarním úklidu Havlindy. Stejně jako loni jsme se připojili k úklidu v rámci iniciativy Ukliďme Česko, kteří nám poskytli prostředky pro úklid.


Sešli jsme se opět v parku na rohu ulic Mánesova a Čechova, který ještě zářil novotou po nedávné rekonstrukci. Tady jsme od organizátora Jirky Ptáčka nafasovali rukavice a pytle, a po pořízení skupinového fota jsme vyrazili proti proudu Mlýnské stoky.Mlýnská stoka a park u Malého jezu byly hlavní cíle naší skupiny, břehy Malše jsme letos po předběžné dohodě přenechali skupině uklízející ve stejném termínu pod hlavičkou AquaLoca.


Pytle s nasbíraným odpadem jsme zanechali u kontejnerů na točně MHD u Malého jezu, kde se o svoz později postaral Magistrát města Českých Budějovic.


Pytle s odpadem připravené pro odvoz (foto: Petr Bublík)

Akci jsme zakončili u veřejného ohniště u Maláku, kde jsme si společně opekli špekáčky. Velký dík patří všem, kteří se letošního jarního úklidu zúčastnili. A kdo nemohl letos, třeba se mu podaří přijít napřesrok. My do toho půjdeme určitě zase, a budeme se těšit na každého, kdo přidá svou ruku k úklidu.


Opékání špekáčků na ohništi u Maláku (foto: Jiří Ptáček)Autor textu: Petr Bublík
Autoři fotografií uvedeni u jednotlivých snímků
Sazba a grafické úpravy: Petr Bublík