Masopustní splutí Mlýnské stoky

 Téměř třicet plavidel splulo v sobotu 25. února Mlýnskou stoku. Posádky všech lodí se úspěšně vyrovnaly s úskalími ovládání lodí, ale i s několika překážkami v podobě překladů a rour, což bylo o to složitější, že Povodí Vltavy vyslyšelo naše přání a přes víkend zdvihlo hladinu tak, abychom náhodou nedrhli o dno. Chvílemi tedy bylo nutné v kánoích zalehnout  a tím prokázat schopnosti, jimiž se obvykle pyšní pouze ti nejzkušenější vodáci. Část posádek dokonce vyslyšela naše výzvy a masopust oslavila v maskách s městskou tematikou. Splutí se tak zúčastnili hokejisté, arabský šejk, vodník, zdravotní sestrobratr, zvířata i blíže neidentifikovatelné bytosti. 

 První zastávka flotilu čekala zastávka v Parku Polní, kde na ni čekal teplý čaj a osmdesát domácích masopustních koblih. Pro tuto příležitost je usmažil tým obětavých žen z Havlíčkovy kolonie za přísného dohledu (a pomoci) dětí. Nejen pro děti přitom šlo o premiéru v této gastronomické disciplíně a rychle vyprázdněné přenosky doložily, že o premiéru úspěšnou.  

 Po krátkém posilnění na posádky čekala nejobtížnější část výpravy. Mlýnská stoka je v části pod Senovážným náměstím zakrytá a průjezd tak je možný pouze s vlastními zdroji světla. Podle počtu navrácených lodí soudíme, že i tuto část trasu zvládli všichni na výbornou. Nezbývalo než vystát frontu na polévku a další pochutiny, které v Pohoda Bistru Panská nachystal jeho majitel a šéfkuchař Radek Otípka.


Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci pěkného dopoledne. A také všem posádkám, bez nichž by Masopustní splutí Mlýnské stoky nebylo slavností komunity, která v Havlíčkově kolonii vzniká. Ohlasy nasvědčují, že o takovou akci bude zájem i za rok. Budeme se těšit.  

Text: Jiří Ptáček

Fotografie: Kateřina Landová