Načítám Akce

« Všechny Akce

 • akce již proběhla.

Sportovní klání a bramboráky

22. 10. 2022 ||14:30 - 18:00

Starý set na kroket. Kroketové pálky a míčky.

O zlatý bramborák

Kromě pečení a vzájemného ochutnávání bramboráků se můžete těšit na sportovní program, kterému bude vévodit KOLOniální šnek, tedy závod v pomalé jízdě na kole.
Zúčastnit pečení i ochutnávání bramboráků se může opravdu kdokoliv. Bramborákovou směs si připravte doma. Ve 14:30 zahájíme registraci soutěžících. Pro nerozhodné a opozdilé bude omezené množství surovin pro přípravu bramboráků připraveno i na místě. Smažit budeme od 15 hodin.
K dispozici bude několik plynových vařičů. Pro odvážné (risk je zisk) bude možnost osmažit bramboráky nad otevřeným ohnistěm. Zkušená porota ohodnotí výsledek podle čtyř základních kritérií: optického vzhledu, vůně, konzistence a chuti.
Pro pořádek! Za bramborák považujeme bramborovou placku, která se skládá převážně z brambor. Další ingredience (včetně těch tajných) jsou samozřejmě povoleny. Nezapomeňte však, že méně je někdy více.

KoloNiální šnek

Cílem závodu je projet zadanou trasu v co nejdelším čase na kole, bez dotyku země nohou (i jinou částí těla). Na trase budou překážky a úkoly. Za dotek země nohou, nebo nepovedený úkol se odečítají trestné vteřiny. Nesmí se stát na místě, kola se musí stále točit.

 

  Podrobnosti

  Datum:
  22. 10. 2022
  Čas:
  14:30 - 18:00